مشاوره و فروش         ۳۷۱۳۱۱۳۳ - ٠٥١   |   ۲۶۲۹۳۵۰۵ - ۰٢۱           ۰٩٣٥٩١٩٩١٩١

کاربردها

پمپ های مخصوص صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی

پمپ های پیشنهادی پمپیار بازه وسیعی از انواع پمپ های مخصوص صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی می باشند. این پمپ ها در دسته پمپ های گریز از مرکز برای انتقال مواد رقیق و پمپ های جابجایی مثبت برای انتقال مواد غلیظ و حساس را شامل می شوند. انتقال مواد حساس به پمپاژ برای جلوگیری از آسیب به بافت مواد، استفاده از فولادهای ضد زنگ (استیل)، اطمینان از شستشو در حین CIP، باز و بست سریع و راحت پمپ برای بازرسی و تعمیرات از جمله خواص پمپ های پیشنهادی می باشند. برای انتخاب هر نوع پمپ بر روی آیکون های زیر کلیک کنید و اگر در انتخاب نوع پمپ مردد هستید با کارشناسان پمپیار تماس بگیرید. • پمپ های گریز از مرکز Centrifugal Pumps پمپ های گریز از مرکز پیشنهادی پمپیار شامل بازه وسیعی از پمپ های مناسب برای صنایع لبنی، تولید غذای آماده و نوشیدنی ها می باشد.
 • پمپ های دیافراگمی Air Operated Diaphragm Pumps
پمپ های دیافراگمی مخصوص صنایع غذایی به دلیل انتقال نرم مواد، توانایی انتقال مواد غلیظ و یا حاوی ذرات جامد و مقاومت خوب در برابر مواد شیمایی حین CIP گزینه مناسبی برای استفاده در این صنعت می باشند.
 • لوب پمپ ها Rotary Lobe Pumps
لوب پمپ های پیشنهادی پمپیار به دلیل رعایت بالاترین استانداردهای مربوط به صنایع دارویی، غذایی و بهداشتی گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در این صنایع می باشند. انتقال مواد رقیق تا بسیار غلیظ، توانایی انتقال مواد حاوی ذرات جامد، انتقال نرم مواد بدون وارد آوردن آسیب به بافت آنها حین پمپاژ و اطمینان از شستشوی کامل در CIP از جمله خواص منحصر به فرد این پمپ ها می باشند.  
 • پمپ های اندازه گیر Dosing pumps
تزریق مقدار مشخصی از مواد برای فرموله نمودن محصول در صنایع دارویی، غذایی و بهداشتی کاربرد های فراوانی دارد. پمپ هایی برای تزریق اسانس، رنگ و مواد اولیه به میزان مشخص با خواص شیمیایی و یا با غلظت های رقیق تا بسیار غلیظ از جمله پیشنهادات پمپیار می باشد.
 • پمپ های تک مارپیچ (مونوپمپ) Progressive Cavity Pumps
انتقال مواد غلیظ و یا مواد حاوی ذرات جامد در صنایع غذایی و بهداشتی از اهمیت زیادی برخوردار است. پمپهای تک مارپیچ (مونوپمپ های) پیشنهادی پمپیار به خصوص وقتی فشار مورد نیاز برای انتقال مواد در سطح بالایی باشد، گزینه بسیار مناسبی خواهد بود. این پمپ ها برای رعایت استانداردهای صنایع غذایی بهینه و ساخته می شوند تا ضمن انجام وظایف محوله، کمترین میزان آسیب را به مواد حین پمپاژ وارد نمایند.
  • پمپ های تخلیه بشکه Barrel Emptying Pumps
تخلیه مواد اولیه از بشکه ها و مخازن از جمله دردسرهای بیشتر واحدهای تولیدی می باشد. پمپهای تخلیه بشکه پمپیار مخصوص صنایع غذایی ، دارویی و بهداشتی برای تخلیه مواد اولیه رقیق تا بسیار غلیظ با رعایت استاندارهای صنایع غذایی طراحی و ساخته شده اند.

پمپ های مخصوص انتقال جامد و نیمه جامد

پمپ های پیشنهادی پمپیار بازه وسیعی از پمپ های مخصوص انتقال مواد حاوی مقادیر بسیار زیادی از ذرات جامد را شامل می شود. پمپ هایی با قابلیت ضد انفجار، مقاوم در برابر سایش و مناسب موادی با خواص شیمیایی. این پمپ ها بسته به نوع استفاده از مکانیزم های مختلفی استفاده میکنند. درصورتی که برای انتخاب پمپ نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان پمپیار تماس بگیرید.
 • پمپ های تک مارپیچ (مونوپمپ) Progressive Cavity Pumps
محصولات پمپیارشامل بازه وسیعی از پمپ های تک مارپیچ (مونوپمپ) با قابلیت نصب افقی و عمودی برای انتقال مواد حاوی مقادیر بسیار زیادی ذرات جامد می باشد.
 • لوب پمپ ها Rotary Lobe Pumps
لوب پمپهای پیشنهادی پمپیار قابلیت عبور ذرات جامد را با کمترین میزان استهلاک دارند.
 • پمپ های دیافراگمی Air Operated Diaphragm Pumps
پمپ های دیافراگمی پیشنهادی پمپیار توانایی انتقال مواد حاوی ذرات جامد را دارند.
 • پمپ های گریز از مرکز Centrifugal Pumps
پمپ های گریز از مرکز پمپیار به صورت تخصصی برای انتقال مواد حاوی ذرات جامد با ساختمانهای افقی و عمودی طراحی و ساخته میشوند.

پمپ های مقاوم در برابر مواد شیمیایی و حلال ها

تقریبا بیشتر محصولات پیشنهادی پمپیار مدلهایی مقاوم در برابر مواد شیمایی دارند. پمپیار به صورت تخصصی پمپهای شیمیایی مقاوم در برابر بدترین شرایط اسیدی، قلیایی و حلال ها را برای مواد رقیق تا ویسکوز مانند محلول کاستیک caustic liquids و یا موادی که دانسیته بالایی دارند مانند اسید سولفوریک sulfuric acid ارائه میدهد.
 • پمپ های دیافراگمی Air Operated Diaphragm Pumps
این پمپ ها راه حل های ارزان قیمتی برای انتقال بیشتر مواد شیمیایی هستند. پمپ های پیشنهادی پمپیار تنوع زیادی از لحاظ جنس بدنه و قطعات داخالی آنها برای مقاومت هرچه بهتر این پمپ ها در برابر مواد شیمایی دارند.
 • پمپ های گریز از مرکز Centrifugal Pumps
پمپ های گریز از مرکز پیشنهادی تنوع بسیار زیادی در جنس و ساختار پمپ برای انتقال مواد شیمیایی دارند. پمپ هایی با بدنه و قطعات پلاستیکی، فولاد های مقاوم در برابر خوردگی، پمپ با راه اندازهای مغناطیسی از جمله پیشنهادات پمپیار برای انتقال مواد اسیدی، قلیایی و   حلال ها می باشند.
 • لوب پمپ ها Rotary Lobe Pumps این پمپ ها با تنوع موجود در جنس قطعات پمپ میتوانند گزینه مناسبی برای انتقال مواد شیمیایی با ویسکوزیته های زیاد باشند. دوزینگ پمپ ها (پمپ های اندازه گیر) Dosing pumps بیشتر دوزینگ پمپ های پیشنهادی پمپیار از مواد مقاوم در برابر اسیدها ، قلیاها و حلال ها ساخته می شوند.

پمپ های مقاوم در برابر سایش (ضد سایش)

پمپ های مقاوم به سایش از جمله محصولات پیشنهادی پمپیار برای انتقال مواد حاوی ذرات جامد با خاصیت سایشی می باشند.
• پمپ های تک مارپیچ (مونوپمپ) Progressive Cavity Pumps
این پمپ ها، انتقال نرم و بدون استهلاک مواد حاوی ذرات جامد را تصمین می کنند. تنوع حجم و فشار خروجی، این پمپ ها را گزینه بسیار مناسبی برای انتقال مواد سایا نموده است.
• پمپ های گریز از مرکز Centrifugal Pumps
پمپ های پیشنهادی پمپیار در این زمینه در دوسته اصلی می باشند. پمپ های جریان گردابی vortex flow pumps و پمپ های      end suction ساخته شده از مواد ضد سایش برای انتقال مواد حاوی ذرات سایا.
• پمپ های دیافراگمی Air Operated Diaphragm Pumps
بیشتر پمپ های دیافراگمی پیشنهادی پمپیار قابلیت انتقال مواد حاوی ذرات جامد را دارند.

پمپ های مخصوص انتقال مواد غلیظ و ویسکوز

پمپیار به عنوان متخصص پمپ های جابجایی مثبت، توانایی ارائه راه حل های متنوعی از انواع پمپ برای انتقال مواد با ویسکوزیته های مختلف را دارد. این راهکارها شامل انتقال مواد با خاصیت انفجاری(ضد انفجار – ضد جرقه )، مواد حساس به پمپاژ و تنش برشی وارده به مواد حین پمپاژ و پمپ های فرآیندی که توانایی انتقال مواد شیمیایی را دارند، می باشد.
 • پمپ های تک مارپیچ (مونوپمپ) Progressive Cavity Pumps
پمپ هایی با ساختمان عمودی و یا افقی با ورودی های لوله ای و یا قیفی شکل برای حصول اطمینان از انتقال بدون دردسر مواد ویسکوز و یا موادی که حاوی قطعات درشت و یا ریز جامد هستند.
 • لوب پمپ ها Rotary Lobe Pumps
لوب پمپ های پیشنهادی پمپیار گزینه بسیار مناسبی برای انتقال مواد ویسکوز می باشند.
 • پمپ های دیافراگمی Air Operated Diaphragm Pumps
مدلهای مختلف این پمپ ها توانایی انتقال مواد نیمه غلیظ را دارند.
 • پمپ های گریز از مرکز Centrifugal Pumps
وقتی ظرفیت مورد نیاز از حد پمپ های جابجایی مثبت بیشتر شود، پمپ های گریز از مرکز با طراجی خاص ( بهینه شده برای انتقال مواد ویسکوز) بهترین گزینه برای این امر می باشند.

دوزینگ پمپ ها (پمپ های اندازه گیر)

پمپ های پیشنهادی پمپیار برای انتقال مواد با قابلیت کنترل حجم از تنوع زیادی برخوردار است. میزان دقت در کنترل ظرفیت (حجم خروجی) پمپ در صنایع مختلف بسیار متفاوت می باشد. دوزینگ پمپ های پیشنهادی دارای سطوح مختلفی از دقت در کنار تنوع در روش های کنترل آنها می باشد. پمپ های اندازه گیر پیشنهادی پمپیار با مکانیزم های مختلف عبارتند از:
 • دوزینگ پمپ های دیافراگمی Diaphragm Dosing Pumps
این پمپ ها با دو مکانیزم راه انداز موتورگیربکس و یا الکترونیکی (سلونوئید، مگنت) و از جنسهای مختلف مواد مصنوعی مانند PVC, PTFE, PVDF ساخته شده و ارزانترین گزینه برای کنترل حجمی می باشند.
 • دوزینگ پمپ های پیستونی Piston Dosing pumps
تامین فشار های بیشتر نسبت به سایر انواع دوزینگ پمپ ها از مزایای پمپ های پیستونی می باشد. این دوزینگ پمپ ها از مکانیزم موتور – گیربکس برای ایجاد حرکت رفت برگشتی پیستون استفاده میکنند.
 • دوزینگ پمپ های مارپیجی Screw Dosing Pumps
بهترین گزینه برای کنترل حجمی مواد ویسکوز و حاوی ذرات جامد می باشند، همچنین خروجی بدون ضربان، استهلاک بسیار ناچیز در مقایسه با سایر انواع پمپ ها و امکان اتصال به سیستم کنترل مرکزی PLC ، باعث رشد روز افزون استفاده از این مکانیزم برای کنترل حجمی        مواد شده است.
 • دوزینگ پمپ های دنده ای Gear Dosing Pumps
این دوزینگ پمپ ها کاربرد متنوعی در صنایع حساس دارویی و بهداشتی و صنایع عمومی دارند.

پمپ های تخلیه مخازن و بشکه ها

پمپ های پیشنهادی پمپیار در دوسته اصلی برای انتقال مواد رقیق و مواد نیمه غلیظ تا بسیار غلیظ طبقه بندی می شوند.
 • پمپ های تخلیه بشکه پروانه ای Barrel Emptying Pumps
این پمپ ها در واقع پمپهای گریز از مرکز کوچکی هستند که داخل بدنه ای لوله ای شکل قرار گرفته اند و توانایی ورود به دهانه بشکه ها را دارند. راه انداز این پمپ ها میتواند بادی و یا الکتریکی باشد. همچنین تنوع زیادی از جنس قطعات برای تطابق با شرایط شیمیایی ماده دارند.
• پمپ های تخلیه بشکه دیافراگمی Air Operated Diaphragm Pumps
پمپ های دیافراگمی به دلیل خاصیت خود مکش میتوانند مواد را تا غلظت های متوسط از ارتفاع مکش نمایند. تنوع جنس قطعات این پمپ هار گزینه مناسبی برای انتقال انواع مواد شیمیایی نموده است.  
 • پمپ های تخلیه بشکه مارپیچی Screw Barrel Emptying Pumps
تخلیه مواد ویسکوز از دغدغه های بیشتر صنایغ می باشد. پمپ های مارپیچی تخلیه بشکه پمپیار گزینه مناسبی برای تخلیه مواد با ویسکوزیته های زیاد می باشند. این پمپ ها در دو مدل برای بشکه های دهانه باز و بسته ساخته می شوند.

پمپ های عمودی

پمپ های عمودی پیشنهادی پمپیار در مدلهای مختلف برای انتقال مواد با خواص مکانیکی و شیمیایی مختلف همانند تخلیه مخازن حاوی دوغاب های غلیظ با مقادیر زیادی از ذرات جامد با ابعاد مختلف، مخازن حاوی مواد با خواص شیمیایی و یا حاوی حلال ها و مخازن با ارتفاع مختلف را شامل میشوند.
• پمپ های مارپیچی عمودی Vertical Screw Pumps
این پمپ ها از انواع پمپ های جابجایی مثبت بوده و توانایی انتقال مواد با ویسکوزیته های بسیار زیاد و یا موادی که حاوی مقادیر زیادی ذرات جامد هستند را دارند. فشارهای تولیدی این پمپ ها نیز بسیار زیاد می باشد. همچنین به دلیل دور کارکرد بسیار کم این پمپها، استهلاک در این پمپ ها نسبت به انواع مشابه شان بسیار کمتر بوده و به همین دلیل مقرون به صرفه می باشند.
 • پمپ های گریز از مرکز عمودی Vertical End Suction Pumps (VS1 Type)
در این سری از پمپ های عمودی پیشنهادی، انتقال مواد با قطعات و ذرات جامد با ابعاد مختلف و درصد های متفاوت امکان پذیر می باشد.
 • پمپ های عمودی طبقاتی جریان مختلط Multi-Stage Mixed Flow Pumps
انتقال آب از عمده ترین مصارف این پمپ ها می باشد که کاربردهای گوناگونی در صنایع مختلف پیدا نموده است. تامین آب دریا و یا مصارف مورد نیاز در اسکله ها از این دست می باشند.

پمپ های مخصوص مواد داغ

تقریبا تمام مکانیزم های پمپهای پیشنهادی پمپیار دارای مدلهایی برای انتقال مواد با حرارت زیاد نیز می باشند. این تنوع باعث می شود تا برای بیشتر موارد انتقال مواد با خواص شیمیایی و ویسکوزیته های مختلف، پمپهایی در سبد محصولات پمپیار بیابید که وظایف مورد نظر را به بهترین وجه انجام دهند.
 • پمپ های گریز از مرکز Centrifugal Pumps
بیشتر پمپ های گریز از مرکز پیشنهادی پمپیار دارای مدلهایی برای انتقال مواد با درجه حرارت های بالا نیز می باشند.
• لوب پمپ ها Rotary Lobe Pumps
لوب های پیشنهادی قادر هستند مواد با درجه حرارت های بالا و ویسکوزیته های کم یا زیاد را منتقل نمایند.
 • پمپ های تک مارپیچ (مونوپمپ) Progressive Cavity Pumps    
این پمپ ها توانایی انتقال مواد داغ تا درجه حرارت زیر 200oC با ویسکوزیته های مختلف و با فشار های بالا را دارند.
 • پمپ های دیافراگمی Air Operated Diaphragm Pumps
پمپ های دیافراگمی با ساختمان تصحیح شده برای انتقال مواد تا دمای زیر 200oC موجود می باشند.

پمپ های صنایع بالا دستی و پتروشیمی

پمپیار با اتکا به تجربه کارشناسان خود پمپ های مورد نیاز صنایع بالادستی نفت و پتروشیمی را با توجه حساسیت این صنایع برای کاهش زمان خارج از سرویس شدن down time پمپ ها و همچنین کاهش هزینه های نگهداری life cycle costs انتخاب و پیشنهاد می نماید.
 • پمپ های آب دریا Seawater Lift Pumps
پمپ های جریان مخلوط یک یا چند طبقه ساخته شده از فولاد زنگ نزن با گریدهای مختلف، داپلکس Duplex و سوپر داپلکس Super Duplex برای افزایش عمر کارکرد پمپ ها، گزینه مناسبی برای انتقال آب دریا می باشند.
 • پمپ های روغن های بازیافتی Separated Oil Pumps
برای تخلیه مخازن لجن های ناشی از جمع آوری و بازیافت روغن و سایر هیدروکربن ها در صنایغ مرتبط با انرژی نیازمند پمپ هایی با فشار خروجی (هد) بیشتر است که بتوانند مواد غلیظ و ویسکوز را به راحتی منتقل نمایند. پمپیار به دلیل تنوع پمپ های در دسترس خود توانایی پیشنهاد بازه وسیعی از انواع پمپ های جابجایی مثبت و یا گریز از مرکز برای انتقال مواد با شرایط ذکر شده را دارد.
 • پمپ های پس آب های برگشتی Closed Drain Pumps
این پمپ ها توانایی انتقال بازه وسیعی از مواد شامل مواد هیدروکربنی، مواد شیمیایی خورنده و مواد حاوی ذرات جامد را منتقل نمایند.         تنوع پمپ های پیشنهادی پمپیار شامل پمپ های عمودی تخلیه مخازن، پمپ های عمودی گریز از مرکز ، پمپ های دیافراگمی و لوب پمپ ها را شامل میشود.
 • پمپ های تزریق مواد شیمیایی Chemical Injection Pumps
پمپ های تزریق مواد شیمیایی در صنایع بالادستی و پتروشیمی، دارای تنوعی از انواع پمپ می باشند. این موضوع به دلیل آنست که در قسمتهای مختلف این صنایع به انواع پمپ هایی با فشار، قابلیت اطمینان از عملکرد و دقت در جریان اندازه گیری شده نیاز می باشد. تنوعی از پمپ های دیافراگمی، پمپ های اندازه گیر دقیق (دوزینگ پمپ) و پمپ های فشار بالا در زمره پمپ های پیشنهادی می باشند.
 • پمپ های انتقال برای کاربرد عمومی General Purpose Transfer Pumps بازه وسیعی از انواع پمپ های گریز از مرکز و جابجایی مثبت برای انتقال مواد با خواص مختلف شیمیایی و فیزیکی در سبد کالاهای پمپیار می باشد. پمپ های گریز از مرکز خاص، پمپ های مارپیچی، دیافراگمی و پمپ های ضدانفجار از این دسته می باشند.

پمپ های ضد انفجار

تنوع پمپ های پیشنهادی پمپیار برای انتقال مواد قابل انفجار و یا محیط های حساس با استانداردهای ضد انفجار بسیار متنوع بوده و تقریبا بیشتر استانداردهای مورد نیاز را تامین می کند. مدلهای مختلفی از پمپ های دیافراگمی بادی، پمپ های گریز از مرکز، لوب پمپ ها، پمپ های تک مارپیچ (مونوپمپ)، پمپ های دنده ای و دوزینگ پمپ ها (پمپ های اندازه گیر) در این دسته قرار می گیرند

Go to top